Co to jest dom mobilny Lark?

Każdy dom mobilny Lark wykonany jest w technologii lekkiego szkieletu drewnianego. W takiej samej technologii budowane są dziś domy jednorodzinne, czy całe osiedla domów szeregowych. Jedyna różnica przy domach mobilnych jest taka, że zachowują swoją najważniejszą funkcję – nie są trwale związane z gruntem.

Czy dom mobilny jest domem całorocznym?

Z założenia dom mobilny jest domem sezonowym natomiast dzięki zastosowaniu odpowiedniego systemu dodatkowej izolacji termicznej mamy możliwość wykonać dom przeznaczony do komfortowego użytkowania przez cały rok. System dodatkowej izolacji termicznej dobierany jest odpowiednio do przeznaczenia domu oraz warunków klimatycznych w jakich będzie użytkowany.

Jak ogrzewane są domy Lark?

System ogrzewania oferujemy w kilku formach. Ogrzewanie gazowe na bazie bardzo wydajnego kondesacyjnego kotła dwufunkcyjnego z własną komorą spalania. Stosowany przez nas kocioł dostosowuje się do rodzaju podawanego gazu. Daje to możliwość przyłączenia domu do sieci miejskiej, jak również można skorzystać z gazu propan-butan. Stosowany przez nas kocioł dostosowuje się do rodzaju podawanego gazu. Druga forma to ogrzewanie elektryczne, czyli niezależne grzejniki konwektorowe lub promienniki ciepła oraz bojler 80L z możliwością sterowania ze smartfona. Dodatkowo oferujemy nowoczesne ogrzewanie podłogowe. Należy pamiętać, że domy Lark to domy w pełnym tego słowa znaczeniu. Wszystkie oferowane przez nas rozwiązania można spotkać w tradycyjnym budownictwie.

Czy oferujemy transport?

Ważne jest dla nas, żeby nasi klienci mieli jak najmniej zmartwień. Proces zakupowy ma być przyjemny i bezproblemowy. Transport jest jednym z elementów tego procesu i o to również zadbaliśmy należycie. Specjalnie przygotowany dział transportu Lark Logistic to flota aut ciężarowych, które każdego dnia bezpiecznie i na czas dostarczają domy w dowolne miejsce na świecie.

W jakiej formie dom zostanie dostarczony?

Domy Lark budowane są z najwyższą starannością, w pełni w warunkach fabrycznych, wg. określonego technologicznie procesu. Następny etap to badanie jakościowe podzielone na ponad 300 czynności sprawdzających. Kiedy dom jest sprawdzony i gotowy do wyjazdu odbywa się załadunek. Dom zostaje starannie zabezpieczony i przygotowany do transportu. Na miejsce docelowe dociera jako gotowy do użytku. Pozostaje tylko posadowienie domu we właściwie przygotowanym miejscu, wypoziomowanie i podłączenie mediów. Od tej chwili dom jest w pełni funkcjonalny.

Jak przygotować miejsce pod dom?

Możliwości przygotowania miejsca pod dom jest kilka i są one uzależnione przede wszystkim od warunków gruntowych. Domy mobilne należy posadawiać na stałym twardym podłożu wykonanym np. z betonu, zapewniającego odpowiednie oparcie podczas posadowienia i użytkowania. W zależności od okoliczności należy zastosować płytę betonową, betonowe pasy, fundamenty punktowe lub bloczki betonowe, specjalnie do tego celu przeznaczone.
Po wybraniu modelu domu klient otrzymuje projekt rozmieszczenia podpór oraz przyłączy mediów. Pozwala to przygotować idealne miejsce wg. czytelnych wytycznych. Oczywiście na każdym etapie służymy radą i wsparciem naszego działy technicznego.

Gdzie można zobaczyć domy Lark?

Ważne jest pierwsze wrażenie i mamy tego świadomość. Dlatego też zawsze zapraszamy do odwiedzin naszej fabryki w Darłowie, gdzie prezentujemy wystawę wielu modeli z oferty w różnorodnej konfiguracji. Przy okazji nasi doradcy opowiedzą ze szczegółami o materiałach, technologii i rozwiązaniach stosowanych w domach Lark.

Jak długo trwa produkcja?

Produkcja domu to określony proces trwający zazwyczaj taki sam okres czasu. To w jakim terminie będziemy mogli dostarczyć dom do użytkownika, warunkuje aktualna kolejka domów do produkcji. Dokładny termin można ustalić w momencie zamówienia domu. Można założyć że najczęściej jest to okres od 3-6 miesięcy.

Jak odbywa się finansowanie?

Po wybraniu oferty na wybrany model, określeniu szczegółów specyfikacji technicznej, czas zacząć rozmawiać o możliwościach finansowania. 30% zaliczki pozwala rozpocząć proces produkcji oraz ustalić dokładny termin dostawy. Kiedy dom jest gotowy do opuszczenia fabryki, należy wpłacić pozostałą kwotę, aby dom mógł wyruszyć w podróż do swojego właściciela.
Podobnie odbywa się to w przypadku finansowania w formie leasingu. 30% zaliczki wpłacane jest na konto firmy, będąc tym samym wkładem początkowym na poczet leasingu. Pozostałe warunki umowy leasingu ustalane są indywidualnie między klientem, a firmą leasingową. Oczywiście ze swojej strony pomagamy w znalezieniu najlepszej oferty.