Akademia Sportu LARK powstała w 2020r. z pasji Zarządu LARK Leisure Homes i jej pracowników do sportu. Akademia ma na celu promowanie sportu, wspomaganie zdolnych zawodników, ale i dyscyplin, które nie są w Polsce tak popularne jak w innych krajach.
W tym miejscu będziemy prezentować sylwetki sportowców, którzy zostali objęci programem Akademii lub stali się jej Ambasadorami. Poinformujemy o planach, sukcesach, czy po prostu uchylimy rąbka tajemnicy z ich życia prywatnego.

NASI ZAWODNICY

Marlena Karwacka oraz Wiktoria i Daria Pikulik (LARK Ziemia Darłowska)
Z końcem roku 2020 Akademia Sportu LARK objęła swoim programem trzy zawodniczki z Klubu Kolarskiego Ziemia Darłowska. Kolarki w sezonie 2021 będą występować w barwach LARK Ziemia Darłowska.

Marlena Karwacka oraz Daria i Wiktoria Pikulik to najlepsze kolarki torowe w Polsce, które wywalczyły kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2021. Daria Pikulik ma na swoim koncie m.in. 14 miejsce na Olimpiadzie w Rio de Janeiro. Jest też mistrzynią świata juniorek w wyścigu punktowym 2015. Marlena Karwacka natomiast zdobyła m.in. 1 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sprincie drużynowym 2019/2020. Wiktoria Pikulik jest m.in. vice mistrzynią Europy do lat 23 w omnium 2020.