Budownictwo modułowe jest nowoczesną technologią, która daje wiele nowych możliwości i wypiera z rynku standardowe rozwiązania, jakim jest tradycyjna budowa. Jest ono coraz chętniej wykorzystywane nie tylko przez osoby prywatne, ale także przez sektor biznesowy. Jako producent domów modułowych dbamy o potrzeby, ale przede wszystkim zadowolenie naszych Klientów oferując nowoczesne, wykonane z wysokiej jakości materiałów, gotowe do zamieszkania domy modułowe. Nie zatrzymujemy się na gotowych rozwiązaniach. Każdy dom modułowy możemy dopasować do indywidulanych potrzeb Klienta. Nasze domy cechują się doskonałą izolacją termiczną, oferując całoroczne domy z niskim zapotrzebowaniem na energię, co może być najważniejszym kryterium wyboru dla osób, które szukają domów energooszczędnych z niskimi kosztami eksploatacji. Dodatkowym atutem w przypadku budownictwa modułowego jest możliwość rozbudowy obiektu w przyszłości, a nawet możliwość jego przenoszenia. Nasze usługi świadczymy na terenie całej Europy oraz poza jej granicami.

Informacje szczegółowe

Budownictwo modułowe Lark to architektura oparta na powtarzalnych modułach, będących samodzielną jednostką konstrukcyjną. Każdy moduł zostały zaprojektowane tak, aby można go było z łatwością połączyć z kolejnym modułem. Dzięki systemowi Easy Connect łączenie modułów Lark jest nie tylko szybkie. Przede wszystkim daje możliwość tworzenia niemal nieskończonych form zarówno w kierunku pionowym jak i poziomym.

 

Spacer 3D –  „CAPRI”

 

Prezentacja domu  „Sunrise „

 

Spacer 3D  „SUNRISE”

Architektura modułowa, dzięki swojej powtarzalności, daje się łatwo dostosować do większości typów konstrukcji. Począwszy od budownictwa mieszkaniowego – domów jednorodzinnych i wielorodzinnych, samodzielnych lokali mieszkalnych, mieszkań, poprzez architekturę hotelową – hotele, domy spokojnej starości, akademiki, pokoje do wynajęcia, a kończąc na obiektach biurowych i użyteczności publicznej.
Każdy element architektury modułowej projektowany jest tak, aby połączone moduły tworzyły przestrzeń spełniającą wszystkie wymagania funkcjonalne przy zachowaniu lekkiej i łatwej do łączenia konstrukcji.

Proces budowy budynku modułowego

STRUKTURA
Wykonanie konstrukcji modułowej. Pierwsza faza precyzyjnego łączenia słupów nośnych, belek, żeber wzmacniających i nadproży. Etap tworzenia ścian, podłóg, stropów i dachów.

INSTALACJE I MATERIAŁY
Materiały wykończeniowe. Etap montażu instalacji i wypełnienia konstrukcji izolacją termiczną, akustyczną i przeciwwilgociową. Montaż elewacji i okładzin ściennych, podłogowych, sufitowych i dachowych.

WYPOSAŻENIE
Ostatnia faza wyposażenia modułu w meble, elementy łazienkowe i domowe. Prace wykończeniowe we wnętrzach, montaż opraw oświetleniowych, gniazd, włączników i urządzeń sterujących.

TRANSPORT
Odpowiedni transport poszczególnych zabezpieczeń budowlanych i modułów na plac budowy. Przygotowanie modułów do montażu.

MONTAŻ I WYKOŃCZENIE
Montaż modułów. Transport za pomocą dźwigów samojezdnych do miejsc docelowych. Łączenie modułów i prace wykończeniowe – podłączenie instalacji, prace dekarskie, możliwy montaż elewacji.

Technologia

Poszczególne konstrukcje modułowe składają się z lekkiej i wytrzymałej konstrukcji drewnianej, będącej zespołem słupów wsporczych, belek, nadproży i żeber. Wszystkie ściany, sufity i podłogi posiadają bardzo skuteczne materiały do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwwilgociowej. Każdy element materiałowy jest precyzyjnie przygotowywany w warunkach fabrycznych przez naszych doświadczonych specjalistów. Przekroje konstrukcji i jej zagęszczenie dobierane są w zależności od rodzaju budynku oraz wymagań, jakie muszą spełniać moduły na danym placu budowy – wymagania środowiskowe, funkcjonalności, normy prawne, wymagania dotyczące spełnienia warunków transportowych i wiele innych.

 

 

Podłoga i sufit

Ściany wewnętrzne

Ściany zewnętrzne

 

Część wewnętrzna – okładziny wykonane z materiałów naturalnych. Najwyższa jakość. Dostosowany do poziomu wilgotności w pomieszczeniach.

 

Część zewnętrzna – wytrzymała okładzina elewacji z materiałów naturalnych lub tworzywa sztucznego. Dostosowany do charakteru środowiska zewnętrznego, z możliwością uzupełnienia o dodatkową izolację.

 

Część konstrukcyjno-izolacyjna – elementy konstrukcji ramowej wykonane są z najwyższej jakości drewna konstrukcyjnego wraz z termoizolacją przeciwwilgociową i termoakustyczną z wełny mineralnej.

Realizacja oszczędzająca czas

Nadrzędną zaletą architektury modułowej jest możliwość wzniesienia i wykończenia budynku złożonego z elementów modułowych w krótszym czasie niż w budownictwie tradycyjnym. Prace budowlane możemy podzielić na dwa zasadnicze etapy: – prace fabryczne, związane z produkcją oraz – prace montażowo-wykończeniowe, prowadzone na placu budowy.

Podział ten pozwala na produkcję modułów w fabryce przy wykonywaniu robót ziemnych i fundamentowych na placu budowy. Dodatkowo, dzięki elementom powtarzalnej konstrukcji, czas potrzebny na zaprojektowanie budynku jest również krótszy niż czas potrzebny na wykonanie tradycyjnego projektu budowlanego.

Montaż modułów, ze względu na wypracowane techniki łączeniowe, jest znacznie mniej czasochłonny niż metody wykonywania ścian i stropów poprzez wylewanie betonu czy murowanie.

 

 

DOM PEŁEN KORZYŚCI

Poznaj i doceń zalety budownictwa modułowego

CZAS REALIZACJI

Budownictwo modułowe znacznie skraca proces budowy i przyspiesza cały proces realizacji projektu. Wystarczy nam kilkanaście tygodni, abyś mógł zamieszkać w pełni wyposażonym domu.

SZYBKI MONTAŻ

Wystarczy nam zaledwie kilka dni, aby zmontować dom modułowy naszej produkcji na Twojej działce. Szybkość stawiania domów modułowych jest niewątpliwie, jedną z największych zalet budownictwa modułowego

JAKOŚĆ

Produkując domy modułowe stawiamy przede wszystkim na dobrą jakość materiałów, dzięki czemu gwarantujemy trwałość i żywotność na długie lata.

NOWOCZESNY DESIGN

W naszych projektach stawiamy na przestrzeń i przemyślany design, który charakteryzuje również funkcjonalność i praktyczność.

PEŁNA PERSONALIZACJA

To Ty decydujesz jak Twój dom będzie wyglądał i co będzie zawierał! Proponujemy Wam duży wybór materiałów wykończeniowych dopasowany do Waszych indywidualnych potrzeb. Każdy element zewnętrzny i wewnętrzny domu można indywidualnie personalizować kolorystycznie, co sprawia, że każda realizacja ma swój własny, niepowtarzalny charakter

POD KLUCZ

W naszych domach modułowych oferujemy wszystko co jest Ci potrzebne do natychmiastowego zamieszkania.

ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ

Nasze domy zostały zaprojektowane tak, aby zminimalizować koszta eksploatacji. Nakłady na ogrzanie domu sprawią, że koszta jego utrzymania nie nadwyrężą Twojego budżetu.

MOŻLIWOŚCI

Technologia budownictwa modułowego umożliwia dodawanie kolejnych modułów wraz z Twoimi zmieniającymi się potrzebami.

POBIERZ KATALOG

Wszystkie projekty w jednym miescu. Pobierz i poznaj najnowszy Katalog Lark 2021.

POBIERZ KATALOG
ZAMÓW WYCENĘ

Wypełnij formularz ofertowy i pozwól nam przedstawić Ci wycenę na wymarzony dom Lark.

ZAMÓW WYCENĘ
Lark Mobile Home Factory. Polish Factory of Mobile and Prefabricated Houses ”Lark Leisure Homes” Sp. z o.o.

Sowińskiego 12a, 76-150 Darłowo, Poland
NIP: 499 065 22 86

Phone: +48 94 314 9700
E-mail: biuro@larkfactory.com